© 2019 gaismaseksperti.lv 

  Ko mēs zinām par gaismu?

  Bīstama gaisma!

  Eksperimentāli apstiprināja, ka gaisma neizbēgami ietekmē mūsu labklājību. Slikts apgaismojums darbavietā ir bieži sastopams redzes traucējumu, sliktas veselības, samazinātas koncentrācijas, garīgās problēmas un veiktspējas samazināšanās iemesls. Pārāk spilgta gaisma, gluži pretēji, ir kaitinošs faktors un var izraisīt stresu. Labākais risinājums ir nodrošināt pareizo apgaismojumu, kas garantē optimālu veiktspēju.

   

  Nav noslēpums, ka visas apgaismes ierīces izstaro nevienmērīgu gaismas plūsmu ar atšķirīgu svārstību skaitu - pulsācijas koeficientu. Šis efekts ir slēpts no acīm, bet tā ietekme uz cilvēku veselību ir ļoti nozīmīga.

   

  Turklāt, jo atbildīgāks ir darbinieka darbības veids, jo zemāks ir šis parametrs. Tātad biroju telpām un administratīvajām ēkām, kurās ir domāts intensīvs vizuālais darbs, pulsācijas koeficients ir minimāls.

   

  Apgaismojuma kontrole un mākslīgā apgaismojuma pulsāciju līmenis ir nepieciešams individuālajam mājoklim un katrai darbavietai.

   

  Tas ir svarīgi cilvēku veselībai, jo novirze no esošajiem rādītājiem var novest pie visu to darbinieku veselības traucējumiem, kuri atrodas telpā. Rezultātā samazināsies sniegums, samazināsies uzņēmuma rentabilitāte un samazināsies peļņa. Ne mazāku efektu gaisma izraisa arī dzīvojamās telpās. Tā pati pulsācija nav redzama acīm, bet tas var pakāpeniski ietekmēt cilvēku veselību. Tieši tāpēc atbildīga pieeja datortehnikas un apgaismes ierīču izvēlei ir tik svarīga. Noteikumu ievērošana ir iespēja izvairīties no negatīvām sekām, aizsargāt savus darbiniekus un sevi.